İNTİKAM RİTÜELİ '' ESRARENGİZ SİLÜET ''

2. BÖLÜM ESRARENGİZ SİLÜET

İNTİKAM RİTÜELİ '' ESRARENGİZ SİLÜET ''

2. BÖLÜM

                                                                                                                                                             ESRARENGİZ SİLÜET

Birden ağzımı kapayan bir el uzandı. Beni hızla arkaya çekiyordu üzerinde siyah bir kapşonlu hırkası vardı yüzünü açarak sus işareti yaptı bu kişi Daniel’di. Eve döndüğümüzde  kapıları kilitleyip, camları kapatmıştı.

-Angela lütfen habersiz çıkma olur mu?

-Daniel, onlar neydi ?

Sesim hala titriyordu güçlükle sorabilmiştim.

-Onlar babanın denekleri hatırlamıyor musun?

-Hayır herşey hala kopuk kopuk zorlanıyorum.

-Onlar senin gibiler ama beslenme şekilleri farklı. intikam peşindeler senle sabah konuşmak istiyordum ama madem karşılaştın sende bilmelisin artık. Benimle aşağıya gelir misin?

Daniel’i takip ediyordum merdiven basamakları halıfleksle kaplanmıştı inerken karanlık koridordan geçtik Daniel bir kapıya geldiğimizde bir kod tanımlama cihazının önünde durup bir şifre girdi ve odaya girmemi söyledi. Duvarlar gazete haberleri ile kaplıydı ve cesetlerin olduğu fotograflar vardı. Daniel araştırma yapmak için kasabayı terketmemişti anladığım kadarıyla, bir tahtanın önüne geçerek labaratuvardaki doktorların listesini ve ailelerinin fotograflarını gösterdi.

-Angela, bugün gördüğün o kız, bu doktorların kızlarından biriydi. Deneklerin hedefleri sürekli doktorların aileleri ve yakınlarının çevresinde oluyor, kurbanlarını seçip ritüeller düzenliyor ve acı çekişlerini kaydederek paylaşıyorlar. Aslına bakarsan sizin ırkınız artık insan gibi değiller yaralansanız dahi bir kaç saat içinde eski halinize gelebiliyor ve Planarya Dna'sının etkisiyle karşınızda hangi canlı olursa olsun yok edebiliyorsunuz. Onları durdurabilmenin şuan tek yolu bu karışım. 4 ay önce labaratuvara gittiğimde buldum ve karışım üzerinde bir kaç ekleme yaparak deneme yaptım ve bu tek çaremiz.

Bana uzatarak

 -Sana enjekte olmasına sakın izin verme!

-Bunu kullanabildin yani?

-Evet labaratuvarda birinin üzerinde denedim daha sonrasında da karşılaştığım bir olay sırasında denedim ama çok dikkatli olmalıyız! Seni yarın bir kaç arkadaşımla tanıştıracağım sana yardımcı olacaklar birisi senin gibi sana çok yardımcı olacaktır.

-Tamam.

Gözlerime dikenler batıyormuşçasına sızlamaya başladı artık uyumalıydım. Daniel bana bakarak

-Haydi git uyu buranın şifresini sana vereceğim zamanı geldiğinde.

Odada kalarak masada oturdu bense odama gitmek için çıktım koridorda yürürken kendimden o kadar nefret ettim ki Ben onlar gibi olamazdım, olmamalıydım! Lambayı kapayıp uyudum.

Rüya;

Karanlık bir oda da  masaya kolları ve ayakları bağlanmış biri vardı ve çevresinde bir kaç insan siyahlar içinde belli belirsiz gölgeler ve çığlıklar kulaklarımda yankılanıyordu. Daha sonrasında siyah giyinimli insanların ellerinden uzayan bir şey, bağlı olan kişinin derisine yapışıp işkence edercesine vücudundaki tüm sıvıyı çekiyordu, taki tek bir damla sıvı kalmayıncaya kadar acılar içinde kıvranırken  ter  içinde yataktan uyandım cam aralanmış, camdan esen rüzgar perdeyi hareketlendiriyordu. Uyurken camları kapatmıştım halbuki , mutfağa gidip bir bardak su içtim camdan birinin beni izlediğini görür gibi oldum çalılıkların arasında yaklaşıp baktığımda kedi olduğunu farkettim . Televizyonu açarak kanallar arasında gezindim bugün gördüğüm o kız haberlere çıkmıştı. Sesini açamazdım televizyona yaklaşarak izledim ona yardım edememenin çaresizliği ve babamın bunlara sebep olması canımı o kadar çok acıtıyordu ki kalbim hızla çarpıyor ve gögüs kafesime sığmayacakmış gibi kemiklerim kanatırcasına batıyordu. Bluzümü açarak kalbimin üzerine baktım morluklar oluşmuştu üzerinde ama eski haline gelmesi uzun sürmemişti. Sabah olmuştu kanepede uyuya kalmışım. Daniel,

-Haydi kalk uykucu kahvaltı yapacağız ve çok işimiz var bugün unuttun mu?

Gözlerimi ovalayarak uyandım kahvaltıyı yapıp rüyamı anlatmak için masayı toplarken  bir fırsat bulmaya çalıştım. Kapı çalmıştı 4 kişi gelmişti Daniel arkamdan gelerek,

-İşte konuklarımız geldi. Buyrun girin.

Giren kişiler bana selam vererek isimlerini söylemeye başladı bende karşılık vererek memnun olduğumu belirtip kendimi tanıttım. En son giren kişi çok tanıdık bir gülümsemeyle bana bakıyordu  yaklaşarak kendini tanıttı Lyov olduğunu söyledi Daniel,

 -İşte seninle aynı olan kişi Lyov, en önemli  görev ondan öğreneceklerin olacak!

-Daniel bahsettiğinde seni görmeye daha önceden geldim aslında ama resmi olarak tanıtılmak için bu şekilde gelmeliydim dün seni korkuttuğum için kusura bakma gerçek olduğunu öğrenmem gerekiyordu.

Demesiyle sinsi sinsi gülmeye devam ederek odaya geçti Daniel elinde içeceklerle yanımıza oturuyordu ve beni anlattı, babamın günlüğü masada duruyordu.  Kaç denek olduğu ve deney aşaması da dahil herşey ayrıntılarına kadar yazıyordu. Sayfalardan birini açarak konuşmaya başladı Danile,

-Bu günlük Joseff’e ait deneyde 124 kişi kullanılmış şuan 2 kişi burada 75 kişi hayatını kaybetmiş ve geriye 77 kişi ilacı arttırmalıyız ve silah haline getirmeliyiz bu konuyla ilgilenebilir misiniz? Lyov sen de Angela’yı eğiteceksin sana güveniyorum.

Biraz daha oturup Lyov kalktı ve bana bakarak,

-Eşyaları indirirken eşlik edebilir misin?

-Tamam.

Arkasından yürürken konuşmaya başladı.

-Beni hatırlamıyor musun?

-Özür dilerim hatırlayamadığım bazı şeyler var!

Yere bakarak yürüdüm bana dönerek,

-Bende öyleydim benim buraya gelme sebebim artık dayanamadım onların  içinde kalmak, zarar vermek istemiyordum o insanların haberi dahi yoktu.

-Anlıyorum bende dün karşılaştım daha doğrusu onlar beni görmedi.

-Aslında görmelerine gerek yok aynıyız ve seni hissettiler bu yüzden seni takip ettim ve Daniel’e haber verdim karşına çıkarsam beni görüp  tedirgin olabileceğini düşündüm.

-Dün gece rüyamda çok garip şeyler gördüm.

-Senle bağlantı kurmaya çalışıyorlar, buna türler arası çekim diyebiliriz.

-Anlıyorum, beni eğit lütfen dün geceki rüyamdakilerin bir canlıya olmasını istemiyorum.

-Bunun için buradayım şu bavulu alabilir misin?

-Buraya mı taşınıyorsunuz?

-Evet, seni biliyorlar ve artık elimizde çok bilgi var zamanı geldi!

Yerleşmelerine yardım ederken saat ilerliyordu akşam olmuştu yemek yiyerek odama çekildim.

Yatağıma uzanınca düşünmeye başladım.

Lyov kimdi?

Benim için önemli biri miydi?

Düşünceler arasında uyuya kalmıştım.Yine cam açık kalmıştı. Aklıma yine Lyov’un beni izlediği aklıma geldi ve ürpererek odadan hızla çıkıp Lyov’un yanına geldim hala uyuyordu kapısını çalmadan açmıştım gözlerini ovalayarak bana baktı ve gülmeye başladı kahkalar içinde bense utanmıştım kapıyı sertçe kapayıp çıktım Daniel’e yardım etmek için mutfağa gitmiştim. Dezgahtan tabakları alarak masaya yerleştirdim ve oturdum çatalla tabağımdaki yiyecekleri  karıştırıken Lyov gelerek saçıma dağıtır gibi dokundu. Yüzüne bakamıyordum gözlerimi tabağa odaklayarak sordum.

-Camı sen mi açıyorsun? İki  gündür kapattığım halde aralanıyor Beni mi kontrol ediyorsun?

-Bunun için camı açmama gerek yok kapıdan girebilirim hem benim olabileceğimi düşünmen beni şaşırttı neyim ben gözünde? Sadece birkez izledim onda da mutfaktaydın ve su içiyodun ve hiç camına gelmedim!

-O zaman kim camı açıyor?

İkimizde Danile seslendik. Odasına giderek laptopu getirdi evin dışarısında kameralar varmış daha önce farketmemiştim. Daniel gece saatlerine bakmaya başladı camda karanlık bir silüet göründü burda onlardan biri değilse bu silüet kime ait olabilirdi ve neden beni izliyor anlayamamıştım. O günden beri takip mi ediyorlardı?

Salonun camına birşey çarpmıştı kırıklar üzerimize dökülürken uzaklaşmaya çalıştık. Lyov hırkasyla kafamı kapatarak beni çekti.

-Bizi izliyorlar!

-Daha fazla zaman kaybedemeyiz!